Zdołałoby się zdawać, iż ściany w pokoju sypialnym nie wymagają dekorowania, skoro spędzamy tam czas prawie tylko idąc spać. Nic bardziej mylnego – w schludnie zaaranżowanym wnętrzu przyjemniej się usypia!
Bez względu na to, jakie sposoby wykończenia ścian w sypialni bierzemy pod uwagę, w większości mamy na myśli ściane za posłaniem (za jego podgłówkiem). Czemu? Gdyż przeważnie stawiamy łóżko w taki sposób, by wchodząc do pokoju dostrzec je w całości, a co za tym idzie – planujemy pomieszczenie tak, aby ozdoby koncentrowały się dookoła niego – a całokształt był widoczny przez uchylone drzwi z przedpokoju.http://dekoracjawdomu.pl/ W jaki zatem sposób przystroić ściany w sypialni?
Ściana w sypialni pomalowana farbą
Malowanie farbami to najłatwiejszy a także najszybsza metoda na ich wykończenie – jedynie gdy oczywiście malujemy całą powierzchnię jednolitym kolorem (czy też nawet każdą ze ściany różnym, lecz bez zmieniania w obszarze jednej płaszczyzny). Jakie odcienie jest dobrze wybierać do sypialni? Jasne i stonowane, które|jakie będą sprzyjały wypoczynkowi? Nie do końca – to, w jakim środowisku czujemy się odpowiednio, jest albowiem sprawą subiektywną więc nie powinniśmy w tej materii ulegać uciskom. W sytuacji gdy miłujecie wnętrza pastelowe – pomalujcie pokój sypialny pastelami, jeśli zawsze marzyliście o czarnej ścianie za wyrem – również należy się tego trzymać. Tylko w kwestii czerwonego odcienia doradzalibyśmy używanie go z umiarem – wykazano, że bycie w pokojach o czerwonych ścianach wywołuje agresję.

wieszak na ubrania
FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *