Jak wprowadzić styl prowansalski do mieszkania?
Chcąc dodać styl prowansalski do swoich domów musimy mieć świadomość, iż aranżacje w tym stylu wymagają odpowiedniej powierzchni i dużo światła, inaczej nie przedstawiają się już tak porywająco.
Nie oznacza to że nie jest dozwolone przemycić pewnych elementów stylu prowansalskiego do malutkiego domu w mieście. Nie należy wtedy jednak z nimi przesadzać żeby nie stworzyć karykatury aranżacji w stylu prowansalskim.
Mając małe mieszkanko, powinniśmy zadecydować się na bardziej minimalistyczne formy mebli, jakie jedynie delikatnie nawiązują do stylu prowansalskiego żłobieniami lub łagodną ornamentyką.
Styl prowansalski cechuje się utrzymaniem jasnej kolorystyki, co z pewnością zwiększy optycznie nieduże wnętrze a także nada mu świeżości. powodu wdrożeniu kilku dodatków , pasującej zastawy stołowej i tekstyliów, uzupełnimy wystrój i nadamy mu prowansalskiego szlifu, nie przesadzając z aranżacją .
Cechy charakterystyczne stylu prowansalskiego
Jak sama nazwa podkreśla styl prowansalski pochodzi z regionu Prowansji w południowej Francji. Umeblowanie w stylu prowansalskim mają okrojoną, lecz bardzo charakterystyczną ornamentykę. Są wytłaczane albo frezowane, czasami niekiedy z rzeźbiarskimi smaczkami nawiązującymi do przyrody. Zwłaszcza do roślin występujących w regionie Prowansji takich jak witki oliwne, lawenda, czy też winorośle.http://stylprowansalski.pl/

nowoczesny wystrój salonu
FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *