Auto bądź inny pojazd przeznaczony do złomowania musi być w miarę cały. Zasadniczą kwestią jest waga, jaka nie może być mniejsza niż 90 proc. masy własnej uwiecznionej w dokumencie rejestracyjnym. Ów wymóg dotyczy tylko samochodów osobowych. Stacja demontażu aut może domagać się do złotówki kary za każdy nie istniejący kilogram. Może, niemniej jednak nie musi. W dobrych profesjonalnych stacjach odbywa się wycena starego pojazdu. Na ogół płacimy do kilkaset złotych za samochód, minus złotówkę za nie istniejący kilogram. Gwarantujemy również transport starego pojazdu do stacji i odwozimy do domu zaświadczenie o zezłomowaniu i nieważny dowód rejestracyjny i kartę pojazdu, o ile taka była oddana. Z takim kompletem można stworzyć pozór się aż do działu komunikacji, aby wyrejestrować pojazd . Natura właściciel pojazdu spisuje umowę kupna-sprzedaży, dlatego że niektóre, nadające się części po demontażu trafią do sprzedaży. tedy musimy posiadać udokumentowane pochodzenie tych podzespołów. Trzecia przyczyna, to wywóz samochodu czy motocykla z kraju, jego sprzedaż i rejestracja w innym państwie. Żeby taki pojazd zniknął z ewidencji, trzeba zademonstrować poświadczenie o rejestracji w drugim państwie lub kserokopia nowego, zagranicznego dowodu oba dowody muszą być przetłumaczone przy użyciu tłumacza przysięgłego. Wartość wyrejestrowania jak w dotychczasowych przypadkach wynosi 10 zł.
Stare auto nie będące już w użyciu to problem związany z opłacaniem składek OC, nadto zajmuje przestrzeń, która mogłaby być zagospodarowana w bardziej sprawny sposób. Co gorsza nie wolno go porzucić jak w pozostałych krajach, lecz należy poddać go złomowaniu. Legalne złomowanie owo podstawa uniknięcia kary toteż nasz autozłom to doskonałe rozwiązanie dla pozbycia się oraz sprzedaży w naszym skupie.
Nasza służba recyklingu porwadzona przez nasz autoskup z dnia na dzień zyskyje na popularności w okolicach dzięki czemu dynamika rozwoju naszej jednostki skutkuje ciągły wzrost jakości oferowanej usługi przez nasz skup.

Kasacja pojazdów
FacebookTwitterGoogle+Podziel się