pompa zębata przynależy do pomp typu wyporowych rotacyjnych. Pompy zębate rozróżniamy w dwóch różnych typach, w obydwóch z nich zazębienie jest układane w inny sposób, są to typy o układzie:
• Wewnętrznym,
• Zewnętrznym.
Pompy zębate drugiego, zewnętrznego typu polegają na rotacji dwóch tak samo wyglądających kół zębatych, które to są ułożone w możliwie jak najściślejszy sposób we wnętrzu całej pompy. Ciecz znajdująca się w środku komory naszego urządzenia jest za pomocą naszych kół zębatych zagarniana bez przeszkód aż do przestrzeni znajdującej się dokładnie pomiędzy zębatkami naszych kół następnie które są one transportowane od razu do komory tłocznej całej pompy, oczywiście pod uwagę biorąc cała pompa nie napędzana zostaje sama z siebie tylko jedno z kół jest rozkręcane poprzez mechanizmy znajdujące się poza naszą pompą.
Pompy zębate należą do rodzaju pomp które to charakteryzują się prostą konstrukcją, niewielkim stopniem skomplikowania działania jednakże idącej w parze z tym dużą niezawodnością, pompy te należą do pomp o stałej wydajności. Ciśnienie które znajduje się we wnętrzu komory ssawnej pompy zębatej oscyluje w granicach od niecałych 4 do nie całych 30 megapaskali. Wydajność rzeczywistą naszych pomp zębatych możemy policzyć zestawiając ze sobą biegłość naszej pompy wraz z jej wydajność teoretyczną w iloczynie. Ilość obrotów jakie mogą przeprowadzić pompy zębate wynosi aż wiele przeróżnych i mieszczą się one w dużym przedziale od mniej więcej 500 aż do powyżej 4000 obrotów na minutę. Wydajność naszej pompy jest zależna głównie od przede wszystkim jednego czynnika którym owym którym jest wysoka temperaturawysoko podwyższona temperatura cieczy znajdującej się wewnątrz naszej komory ssawnej.
Nasza firma all-pumps bez wątpienia może pochwalić się niezawodnością na rynku pomp zębatych oraz bezkonkurencyjną możliwością wyboru pompy na swoje własne potrzeby w związku z naszym ogromnym asortymentem. Kupiona u nas pompa zębata na pewno państwa nie zawiedzie!

Czym są pompy zębate, oraz w czym one nam się przydają?
FacebookTwitterGoogle+Podziel się
Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *