Co to jest wirus HSV?

Opryszczka na ustach to nieprzyjemność nie tylko kobiet jednak również mężczyzn. Zazwyczaj pojawia się w okolicy ust w postaci małych pęcherzyków wypełnionych płynem na powierzchni skóry. Infekcja może wykwitnąć w najmniej oczekiwanym momencie powodując ból, świąd oraz nieestetyczny wygląd. Odpowiedź na pytania czym jest wirus HSV tudzież jakie są sposoby na opryszczkę znajdziecie w poniższym wpisie/artykule.

Czym jest HSV ?

HSV, a precyzyjnie Herpes simplex virus to wirus, który powoduje opryszczkę. Zarażenie nim jest w miarę powszechne tudzież w większości przypadków nastąpiło już w dzieciństwie. Ludzie są jedynymi nosicielami wirusa opryszczki. Ponadto nie istnieje ani jeden przepis na ochronę przed zarażeniem. Wirus HSV przenoszony jest drogą kropelkową. Jednokrotne zakażanie sprawia, że jesteśmy nosicielami wirusa przez całe życie. Opryszczkę powinno się kurować i troszczyć się o to, by nie powracała. Niestety w momencie osłabienia organizmu wirus cyklicznie zostaje uaktywniony powodując nawrót choroby.

Wp-cosmetics.pl?

Domowe sposoby na opryszczkę to mit. Smarowanie wykwitów pastą do zębów, roztworem octu czy przecieranie cebulą może sprowokować rozprzestrzenienie się wirusa! Ponadto, w przeciwieństwie do specjalistycznych środków, domowe specyfiki nie zapobiegają nawrotom choroby.
Walkę z opryszczką trzeba zainicjować od wystąpienia pierwszych objawów tj. napięcie, świąd i pieczenie skóry. Aby ograniczyć okres infekcji powinno się aplikować preparaty wysuszające oraz chroniące przed nawrotem choroby. Warto zwrócić uwagę, czy maść na opryszczkę zawiera spiralin, którego właściwości pomagają w walce z wykwitami skórnymi.
Innym sposobem na opryszczkę są dostępne na receptę środki farmaceutyczne pozwalają na hibernacja wirusa. Stosowanie kilkumiesięcznej terapii lekiem antywirusowym zminimalizuje cykliczność występowania opryszczki, a przypuszczalnie nawet zapomnimy o nawrocie infekcji na dłuższy czas.

Profilaktyka, zatem jak zadbać o usta narażone na infekcję.

Niestety nadal nie istnieje sposób na całkowite wyleczenie opryszczki. Jednak naukowcy aktualnie pracują nad szczepionką przeciwko wirusowi HSV. Do tego czasu należy zadbać o wzmocnienie układu odpornościowego, co z pewnością zminimalizuje zagrożenie wystąpienia opryszczki. Ciekawą alternatywą jest też krem przeciwko opryszczce Spirularin, który chroni usta przed szkodliwymi czynnikami tj. promieniowanie uv tudzież przed zimnem. Ponadto jest to kosmetyk bezzapachowy, bezbarwny, obejmujący naturalne składniki (masło shea, olejek jojoba, Spiralin). Pielęgnacja tym kremem minimalizuje niebezpieczeństwo wystąpienia infekcji oraz dba o odpowiednie nawilżenie ust.

Co to jest wirus HSV?
FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *