Co to jest dom energooszczędny?

Zacznijmy może od tego że domy energooszczędne są jak sama nazwa wskazuje budowlą oszczędną, w taki sposób iż domy te pochłaniają od czterech do pięciu poziomów mniejsze ilości energii potrzebnej do rozgrzania naszego domu niż zwyczajne domy jednorodzinne przy czym kosztują one zaledwie od 5% do 6% więcej aniżeli zwyczajne domy, a jeszcze 4 lata temu wcześniej były o 10% droższe od zwyczajnych murowanych domów, przez lata opłacalność w skali oszczędności gdy chodzi o budowle tych że domów się zwiększa, coraz to więcej osób decyduje się na ów krok. Podwyżki cen energii użytkowej, które co roku widujemy jeszcze bardziej zachęcają nas do budowy tychże domostw, które to mają na celu zmniejszanie tych różnic. Domy energooszczędne zużywają energię na poziomie 30-70 kWh/m²/rok w czasie gdy zwyczajne domy zużywają ok. 150kWh/m²/rok.

Domy energooszczędne są domami, które między innymi:

• Mają zagwarantowaną niesłychanie dobrą izolację termiczną zewnętrznych przegród stolarskich,
• Nie posiadają niemal całkowity brak mostków termicznych,
• Mają sprawny model wentylacji pokojów w naszym domu,
• Posiadają instalację grzewczą o niesłychanie wysokiej jakości wykonania.

Dodatkowo domy energooszczędne

zużywają nieprzeciętnie małą ilość energii elektrycznej w eksploatacji, dzieje się tak z powodu jak w największym stopniu ukróconego do minimum zużycia prądu z oświetlenia oraz z urządzeń elektrycznych. To w ogóle powoduje na dodatek znaczną redukcję emisji gazów cieplarnianych do atmosfery takich jak dwutlenek węgla itp. oraz stara się on używać jak największej ilości energii odnawialnej choćby jak promienie słoneczne, wiatr czy również energia gruntowa.

Promocja strony internetowej

Nasza firma multicomfort zajmuje się profesjonalnym projektowaniem praz budową domów energooszczędnych, gwarantujemy państwu naszą jakość oraz niezawodność. Nasze domy energooszczędne są bezkonkurencyjne!

Co to jest dom energooszczędny?
FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *